header image

O společnosti CetlCargo

CETL Cargo s.r.o. vedou jednatelé Mgr. Jiří Tlustý a Martin Ceral.

2011

Několikaleté zkušenosti z oblasti dopravy jsme využili k založení  a následnému rozvoji společnosti . Společnost vznikla 19.8. 2011.

K uskutečňování přeprav jsme pokračovali s vozy, kterými jsme disponovali jako živnostníci. Jsou to Mercedesy Sprinter s osmipaletovou zaplachtovanou  nástavbou.  Na konci roku 2011 kapacita  čtyř těchto valníků s osmipaletovou nástavbou nebyla dostačující. Proto se od prvního měsíce roku 2012 začíná firma seznamovat také se spedicí.

2012

Poptávku po našich službách nedokážeme odbavit stávajicím vozovým parkem, a proto řešíme některé zakázky spedičně. V časové tísni kupujeme 5. auto. Po bilancování prvního pololetí roku 2012 a po konzultaci se zákazníky jsme se rozhodli pro koupi valníku Renault Master s rozměry nástavby 4,4 x 2,2 x 2,3m, který má nosnost 1,2t a uveze 9europalet. Vzhledem k rostoucím nárokům a požadavkům zákazníků rozšiřujeme v sprnu 2012 vozový park o další tři nové Renaulty s totožnými parametry a začínáme jezdit také do Francie a do Švédska. Nároky na řidiče i dispečery každým dnem vzrůstali a náš tým se tak rozšířil na šest dispečerů a dvanáct řidičů, kteří si na devíti autech dělí měsíčně 180 000km. V říjnu rozšiřujeme vozový park o další dva Mastery, tentokrát se jedná o pětipaletové dodávky, které pojmou 10cbm materiálu nebo 5europalet a to o váze 1,5t.

Objem přeprav se  navýšil zhruba šestkrát. V roce 2011 odvezla firma CETL Cargo s.r.o. 1250 zásilek a v roce následujícím to bylo již zásilek 7500. V roce 2012 jsme také byli schopni nabídnout zákazníkům kontrolované zakázky, kdy se dá přes GPS na vybraných vozech sledovat aktuální pozice automobilu a tudíž přepravovaného zboží.

2013

Pro zajištění objemněších a těžších zásilek, jsme si vybrali  dva nákladní automobily značky MAN s užitečnou hmotností 6t a ložnou plochou 7,8metru. Výšku nákladového prostoru jsme nechali upravit podle dosavadních zkušeností na 2,75metru. Mezitím jsme zaznamenali další poptávku po 9ti paletových valnících a objednáváme je v počtu dvou kusů, k dispozici jsou od 1.února.

2014

Dokupují se další dvě plachtové dodávky Mercedes sprinter, které mají kapacitu 9 paletových míst. Od února se jezdí se soupravou Man (7,4m)+ vlek(7,4m) s možností naložit 6t. V březnu se dokupuje druhá a v těchto dnech se připravujeme na vyzednutí soupravy třetí.

Firma CETL Cargo má v současné době 35 zaměstnanců, kteří se starají o 250 různých kusových nákladů každý týden. Převážná část je export do zemí BENELUXu a průmyslového německého Porúří. Dále odjíždí 3-4 týdně pravidelná sběrná linka do Švýcarska a Dánska.

Pokud si nás vyberete ke spolupráci, využijte kontaktů na našich stránkách.